اخبار
تجهیزات مورد نیاز کارخانه خوراک دام کوچک
تجهیزات مورد نیاز کارخانه خوراک دام کوچک

کارخانه خوراک دام کوچک از چه تجهیزاتی برای تولید خوراک پلت استفاده می کند؟ کارخانه خوراک دام کوچک از چه تجهیزاتی برای تولید گلوله های خوراک دام و طیور و آبزیان استفاده می کند؟ تجهیزات کارخانه خوراک دام مورد نیاز برای آنها چیست؟

کارخانه خوراک مزرعه کوچک می تواند خط تولید خوراک 1 تنی را برای تولید گلوله های خوراک دام و طیور و آبزیان انتخاب کند که عمدتاً از تجهیزات متمرکز تشکیل شده است. یک آسیاب گلوله‌ای منفرد نیز می‌تواند گلوله‌های خوراک تولید کند، اما خروجی آن نسبتاً کوچک است و برای مزارع خانگی یا کوچک مناسب است. اگر مزارع بزرگ عملکرد نسبتاً بالایی داشته باشند، باید خط تولیدی برای تولید گلوله های خوراک تشکیل شود. به این ترتیب گلوله های خوراک در مقادیر زیاد تولید می شوند و به راحتی ذخیره می شوند و در زمان، تلاش و نیروی کار صرفه جویی می شود.

تجهیزات خط تولید گلوله های خوراک مزرعه کوچک

خط تولید پلت خوراک مزرعه کوچک شامل پودرساز، دستگاه پلت خوراک، کانوایر، میکسر خوراک، کولر خوراک دام، دستگاه بسته بندی و غیره می باشد. این موارد را می توان با توجه به نیازهای واقعی تنظیم کرد.

1. با توجه به خروجی های مختلف، اندازه تجهیزات مورد استفاده متفاوت است.
2. با توجه به مواد اولیه پودر شده مختلف از جمله دانه و کاه به پودرهای مختلف مجهز شده است.

کانوایر با توجه به مواد اولیه ای که قرار است انتقال یابد از کانوایر های مختلفی استفاده می کند. علوفه ها به کانوایر و دانه ها و سایر ذرات به چین کانوایر ها نیاز دارند. میکسرها شامل میکسرهای افقی، میکسرهای علوفه و میکسرهای خرد کن خوراک هستند. هنگامی که جفت خنک کننده خوراک بزرگ است، باید از آن استفاده شود، زیرا گلوله های خوراک در طول فرآیند تولید تا حدود 70 درجه گرم شده اند و گلوله های خوراک باید خنک شوند تا از رطوبت و کپک جلوگیری شود تا برای نگهداری راحت تر شوند. تولیدات کوچک نیازی به استفاده از خنک کننده ندارد، گلوله های خوراک مستقیماً خشک می شوند و خشک کردن قابل ذخیره است. دستگاه بسته بندی خوراک دام برای تجهیزات بسته بندی برای بسته بندی مواد اولیه گرانولی مختلف مناسب است. دستگاه بسته بندی عمومی را نمی توان برای گلوله های خوراک استفاده کرد که باعث از بین رفتن یکپارچگی گلوله های خوراک می شود. پس از بسته بندی، میتوانید حجم زیادی را تا زمستان یا بهار نگهداری کنید. همچنین می توان آن را در زمانی که خوراک ناکافی یا سوء تغذیه وجود دارد نگهداری کرد.

قیمت تجهیزات خوراک دام
قیمت تجهیزات خوراک دام

قیمت تجهیزات آسیاب خوراک برای کارخانه های مختلف معمولاً با توجه به مقیاس تولید، تنوع تولید و فرآیند تولید تعیین می شود. بنابراین، کارخانه های خوراک مختلف اغلب از تجهیزات مختلفی استفاده می کنند. به طور کلی، هر چه خروجی دستگاه پردازش خوراک بیشتر باشد، قیمت دستگاه پردازش خوراک بالاتر است. البته این با همان کیفیت و انتخاب مواد است. ظرفیت تجهیزات آسیاب خوراک بین 60 کیلوگرم در ساعت تا 1100 کیلوگرم در ساعت است.

قیمت تجهیزات آسیاب خوراک باید با توجه به تجهیزات انتخاب شده تعیین شود. اگر خط تولید گلوله خوراک باشد، قیمت ها بین چند میلیون است. مهمترین عامل موثر بر قیمت دستگاه ذرات، مدل دستگاه ذرات (ظرفیت)، و پیکربندی دستگاه ذرات است. اگر می خواهید یک کارخانه فرآوری خوراک کوچک انجام دهید، می توانید از یک خط تولید گلوله خوراک کوچک استفاده کنید که کارآمدتر و خودکارتر خواهد بود. اما اگر کسب و کار شما یک خانواده خوداشتغال است، خروجی به طور کلی بالا نیست، می توانید دستگاه خوراک گلوله کوچکتر را انتخاب کنید.

آنچه باید در مورد قیمت تجهیزات آسیاب خوراک بدانید:

1. ظرفیت تولید روزانه تجهیزات آسیاب خوراک چقدر است؟
2. تعیین پردازش خوراک و درجه اتوماسیون آن
3. تعیین جریان فرآیند دستگاه پردازش خوراک

تجهیزات آسیاب خوراک:

با این حال، برخی از تجهیزات اساسی برای پردازش خوراک در همه کارخانه ها یکسان است. با توجه به جریان فرآیند، به طور کلی شامل تجهیزات دریافت و تمیز کردن مواد خام، تجهیزات کانوایر، تجهیزات خرد کردن، تجهیزات بچینگ، تجهیزات مخلوط کردن، تجهیزات گرانول سازی، تجهیزات پف کردن، تجهیزات پاشش مایع، تجهیزات بسته بندی و سیستم کنترل مرکزی، تجهیزات کولر و حذف گرد و غبار یا سرند خاکه گیری است.

تجهیزات آسیاب خوراک:

تجهیزات دریافت و تمیز کردن مواد خام عمدتاً شامل باسکول، صفحه تمیز کردن اولیه و سطل سیلندر و غیره است.

تجهیزات حمل و نقل که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند شامل چین کانوایرها، آسانسورهای سطلی، کانوایری اسکراپر، چین کانوایر و تجهیزات کانوایر پنوماتیک می شوند.

تجهیزات سنگ شکن شامل جداکننده مغناطیسی، فیدر، سنگ شکن و غیره است که انواع مختلفی از سنگ شکن ها، سنگ شکن های چکشی و پنجه ای معمولی وجود دارد و نیاز به خرد کردن میکرو سنگ شکن با اندازه ذرات ریزتر است.

تجهیزات بچینگ به طور کلی از مقیاس های بچینگ خودکار الکترونیکی استفاده می کنند. انواع میکسرهای مورد استفاده عبارتند از میکسرهای دوشفت افقی (تک شفت)، میکسرهای پیچی افقی، میکسرهای عمودی و میکسرهای درام کمری برای تولید پیش میکس.

تجهیزات گرانول سازی شامل دیگ بخار، کوئنچر، دستگاه گرانول، دستگاه خنک کننده، صفحه گریدینگ و سنگ شکن و غیره می باشد.

تجهیزات اکستروژن شامل نرم کننده و اکسترودر است. تجهیزات پاشش مایع شامل مخزن ذخیره مایع، پمپ خلاء و فلومتر است.

تجهیزات تهویه و گرد و غبار شامل فن مکنده، کلون ترمز و غبارگیر و غیره تجهیزات بسته بندی شامل ترازو بسته بندی، دستگاه آب بندی و غیره می باشد.

سیستم کنترل مرکزی “مغز” کل فرآیند پردازش است که در آن سیستم های کنترل تجهیزات مختلف متمرکز شده اند.