دانستنی ها
مزایای تجهیزات اتوماسیون برای صنایع غذایی و خوراک دام
مزایای تجهیزات اتوماسیون برای صنایع غذایی و خوراک دام

هزینه‌های ایمن نگه‌داشتن کارگران در محیط‌های تولیدی خطرناک بالا است و احتمالاً با افزایش نیاز به PPE و فاصله‌گذاری مناسب در محل کار، افزایش خواهد یافت. در این شرایط، تجهیزات اتوماسیون فرآوری مواد غذایی نه تنها فرصتی برای کاهش هزینه‌ها و بهبود کارایی ارائه می‌دهد، بلکه هزینه‌های انسانی، صدمات و بیماری‌های محل کار را نیز کاهش می‌دهد.

امروز با آرین صبا، تولیدکننده ماشین آلات خوراک دام و طیور تماس بگیرید تا دریابید که چگونه تجهیزات اتوماسیون پردازش مواد غذایی و خوراک دام می تواند تجارت شما را بهبود بخشد.

سپردن کارهای تکراری، خطرناک و نزدیک به ماشین ها نیز مزایای متعددی دارد. بیایید به 5 مورد از مزایای تجهیزات اتوماسیون برای صنایع فرآوری مواد غذایی و صنعت خوراک دام بپردازیم.

مزایای اتوماسیون تجهیزات برای صنایع غذایی و خوراک دام

کاهش هزینه های مستقیم نیروی کار

کاهش هزینه های نیروی کار یکی از اولین مزایای اتوماسیون تجهیزات است که به ذهن می رسد. با انجام کارهای سه یا چند کارگر توسط یک ماشین، هزینه‌های دستمزد باید در مقابل هزینه‌های سرمایه‌گذاری اولیه و نگهداری متعادل شود.

با یک برنامه تعمیر و نگهداری مناسب، یک ماشین می‌تواند سال‌ها به طور مؤثر به کار خود با کسری از هزینه سه کارمند ادامه دهد.

کاهش صدمات

با نگاهی به آسیب‌های ناشی از کار، تولید یکی از خطرناک‌ترین صنایع است که پس از مشاغل کمک‌های اجتماعی، مانند واکنش اضطراری، رتبه دوم را دارد. تحقیقات نشان می‌دهد که اتوماسیون می‌تواند سه مورد از پنج علت اصلی آسیب‌های محل کار، از جمله تماس با اشیاء مضر، بلند کردن اجسام سنگین و آسیب‌های استرس مکرر را کاهش دهد.

در مجموع، ربات ها و تجهیزات اتوماسیون پتانسیل صدمات ناشی از تولید در محل کار را تا 72 درصد کاهش میدهند.

برای ارتقای سطح تجهیزات اتوماسیون خود آماده اید؟
تجهیزات اتوماسیون

ثبت دقیق تر

در حالی که یک فرد به راحتی می تواند یک برگه را اشتباه علامت گذاری کند یا دکمه اشتباه را فشار دهد، دستگاهی که به درستی نصب و راه اندازی شده باشد، همیشه کار را طبق دستور انجام می دهد. این امر به ویژه زمانی مفید است که ثبت جزئیات اجباری باشد.

هنگامی که ثبت سوابق نادرست می تواند خطراتی مانند ردیابی و به یاد آوردن مواد غذایی آلوده ایجاد کند، ثبت سوابق دقیق دستگاه نیز می تواند به محافظت از مصرف کنندگان کمک کند.

سازگاری بهبود یافته

ماشین‌ها با انجام کار دیگری حواس‌شان پرت نمی‌شود و از طرفی منحرف نمی‌شوند و تنوع بسیار کمی در عملکرد ماشین وجود دارد. این بدان معناست که کار هر بار به یک شکل انجام می شود. از توزیع مواد تشکیل دهنده گرفته تا مونتاژ قطعات و هر آنچه در بین آن‌ها وجود دارد، اتوماسیون سازگار در سراسر فرآیند و محصول نهایی را بهبود می‌بخشد و کیفیت را افزایش می دهد و هزینه‌های نقص محصول را کم می کند.

افزایش بهره وری

از یک فرد نمی توان انتظار داشت که به طور مداوم بدون وقفه کار کند. یک فرد همچنین محدودیت هایی برای سرعتی که با آن می تواند ایمن کار کند دارد. یک ماشین نیز محدودیت هایی دارد، اگرچه آنها بسیار بیشتر از یک فرد هستند. با نصب و برنامه‌نویسی مناسب، تجهیزات خودکار می‌توانند تقریباً یکپارچه با هم کار کنند، همزمان کار کنند و تمام خرابی‌ها را به طور کامل حذف کنند.

برای ارتقای سطح تجهیزات اتوماسیون خود آماده اید؟

تجهیزات اتوماسیون می تواند بازار کار را بر هم بزند، با این حال این تجهیزات می تواند کارگران را از خطرات نیز محافظت کند. واگذاری وظایف خطرناک و یکنواخت به ماشین آلات و کاهش تعداد کل کارگران در یک مرکز، پتانسیل کاهش شیوع بیماری و کاهش صدمات در محل کار و کاهش هزینه ها را دارد. برای اینکه این ماشین ها به درستی کار کنند، نصب و تایید ضروری است. آرین صبا به عنوان تولیدکننده تجهیزات خوراک دام مانند چین کانوایر، بالابرهای قاشقی، جت فیلتر، کرامبلر، آسیاب، دستگاه پلت و غیره به شما در جهت رشد کسب و کار شما کمک می کند.