دانستنی ها
مهم ترین قوانین و مقررات تولید غذای حیوانات خانگی
مهم ترین قوانین و مقررات تولید غذای حیوانات خانگی

هنگامی که به دنبال تجهیزاتی برای تولید غذای حیوانات خانگی هستید، مهم است که مقررات تولید غذای حیوانات خانگی را در نظر بگیرید. با سال ها تجربه آرین صبا تجهیزاتی را برای اتوماسیون مواد طراحی و تولید کرده است. این شرکت به طیف گسترده ای از مشتریان، از جمله تولید کنندگان غذای حیوانات خانگی و دامپروری، خدمات ارائه می دهد.

در اینجا نکاتی است که هنگام رعایت مقررات تولید غذای حیوانات خانگی باید بدانید.

مقررات تولید غذای حیوانات

تنظیم کننده ها: AAFCO و FDA

انجمن مقامات کنترل خوراک آمریکا (AAFCO) متشکل از کارشناسانی است که استانداردهای مقررات خوراک ایالتی، فدرال و بین المللی، از جمله غذای حیوانات خانگی را تعیین می کنند. در همین حال، سازمان غذا و دارو (FDA) مقررات AAFCO را برای اطمینان از ایمنی حیوانات اعمال می کند.

قوانین و مقررات تولید غذای حیوانات خانگی آنها شامل سه جنبه اصلی است: شرایط ساخت، مواد تشکیل دهنده و برچسب زدن.

شرایط ساخت

طبق قانون نوسازی ایمنی و غذا، غذای حیوانات خانگی باید تحت شرایط بهداشتی فرآوری شود. پیروی از پروتکل‌ها و روش‌های آزمایشی خاص برای اطمینان از فضای کاری تمیز و عاری از آلودگی و خطرات احتمالی مهم است.

پروتکل شامل انجام یک ارزیابی خطر، ایجاد محدودیت ها و رویه هایی برای اقدامات اصلاحی است. شما باید در خرید تجهیزات از شرکت معتبر مانند جت فیلتر، چین کانوایر، آسیاب و غیره محتاط باشید.

مواداولیه مورد استفاده

طبق مقررات FDA، غذای حیوانات خانگی نباید حاوی مواد افزودنی مضر باشد. موادی مانند گوشت، مرغ و غلات برای استفاده بی خطر در نظر گرفته می شوند. سایر مواد مانند ویتامین‌ها و مواد معدنی، طعم‌دهنده‌ها و نگهدارنده‌ها ممکن است برای استفاده مورد نظر بی‌خطر باشند. FDA مقدار مواد خاصی را که می تواند در غذای حیوانات خانگی وجود داشته باشد، مانند محصولات جانبی، مواد نگهدارنده، رنگ های مصنوعی و طعم دهنده های مصنوعی محدود می کند.

توجه به این نکته مهم است که در حالی که موادی مانند لبنیات، گندم و سویا ممکن است باعث ایجاد آلرژی شوند، قانون برچسب زدن مواد غذایی آلرژن و حمایت از مصرف کننده (FALCPA) در مورد غذای حیوانات خانگی اعمال نمی شود.

برچسب های مواد اولیه

برچسب زدن شفاف مواد تشکیل دهنده و محتوای غذایی برای تضمین سلامت و ایمنی حیوانات خانگی ضروری و حیاتی است. قانون فدرال غذا، دارو و آرایشی و بهداشتی (قانون FD&C) تولیدکنندگان را ملزم می‌کند که مواد تشکیل دهنده را فهرست کنند و از بالاترین مقدار شروع کنند.

الزامات بسته بندی

بسته بندی غذای حیوانات خانگی نیاز به پوشش کیسه های کاغذی با پلاستیک یا پلیمر دارد. اگرچه سختگیرانه است، اما یک اقدام ضروری برای اطمینان از ایمنی غذای حیوان خانگی است. کیسه های کاغذی باید از مواد با کیفیت بالا ساخته شده باشند که برای تماس با غذا تایید شده اند و اطمینان حاصل شود که هیچ گونه مواد شیمیایی مضر یا سایر آلاینده ها با غذای حیوان خانگی تماس ندارند.

پوشش پلاستیکی یا پلیمری باید به اندازه کافی ایمن و محکم باشد تا غذای حیوان خانگی را از رطوبت و آلاینده های خارجی محافظت کند. هنگامی که این پروتکل رعایت شود، به غذای حیوان خانگی اجازه می دهد خشک، تازه و ایمن برای مصرف باقی بماند. بنابراین رعایت و داشتن سیستم بسته بندی خوراک دام از هر جهت باید مورد بررسی قرار گیرد و برای آن از دستگاه ها و مواد اولیه مناسب استفاده شود.

4 مقررات کلیدی بهداشت و ایمنی در پردازش غذای حیوانات خانگی
4 مقررات کلیدی بهداشت و ایمنی در پردازش غذای حیوانات خانگی

راه حل های مقررات تولید غذای حیوانات خانگی

در آرین صبا، ما در طراحی و ساخت تجهیزات اتوماسیون مواد و کنترل‌های توزین، دوز، مخلوط کردن، میکس کردن مداوم و پوشش دادن غذای حیوانات خانگی تخصص داریم. ما به عنوان تولیدکننده ماشین آلات خوراک دام و طیور می توانیم به شما کمک کنیم تا قوانین و مقررات تولید غذای حیوانات خانگی را رعایت کنید.

اگر به دنبال شرکتی برای راه حل های تولید غذای حیوانات خانگی خود هستید، با ما تماس بگیرید.

4 مقررات کلیدی بهداشت و ایمنی در پردازش غذای حیوانات خانگی

غذای پاک و محیط کار تمیز و ایمن در فرآوری مواد غذایی برای مصرف انسان و همچنین مصرف حیوانات اهمیت دارد. بسیاری از قوانین و دستورالعمل ها برای حفظ بهداشت و جلوگیری از خطرات محیط کار بین هر دوی این محیط ها یکسان است. انجام اقدامات احتیاطی برای ایجاد یک کارخانه فرآوری غذای حیوانات خانگی و جلوگیری از خطرات محیط کار نیز مزایای مشابهی دارد. شهرت خوب، اجتناب از جریمه های گران قیمت، کاهش زمان خرابی و بهبود کارایی. از این خطرات بهداشتی و محیط کار در پردازش غذای حیوانات خانگی آگاه باشید و می توانید از این مزایا استفاده کنید.

1. HACCP و FSMA

تجزیه و تحلیل خطر و ارزیابی نقاط کنترل بحرانی (HACCP) بخش اساسی ایمنی مواد غذایی و جزء اصلی قانون ایمنی و نوسازی مواد غذایی (FSMA) است. تولید کنندگان مواد غذایی برای مصرف انسان و همچنین مصرف حیوانات هر دو باید از مقررات FSMA پیروی کنند. FSMA برای هر دو سازنده به روش های بسیار مشابه اعمال می شود. درک خوب مقررات و الزامات FSMA به شما کمک می کند تا محیط کار تمیزی داشته باشید، از آلودگی جلوگیری کنید و در صورت بروز آلودگی، واکنش مناسب نشان دهید.

FDA یک ارزیابی HACCP را با 7 اصل زیر ترسیم می کند. در حین انجام برنامه، این موارد را در نظر داشته باشید.

اصل 1: انجام تجزیه و تحلیل خطر.
اصل 2: تعیین نقاط کنترل بحرانی (CCP).
اصل 3: ایجاد محدودیت های بحرانی.
اصل 4: رویه های نظارتی را ایجاد کنید.
اصل 5: اقدامات اصلاحی را ایجاد کنید.
اصل 6: ایجاد روشهای تأیید.
اصل 7: روش های ثبت و نگهداری سوابق را ایجاد کنید.

2. GMP در طراحی تجهیزات

شیوه های تولید خوب (GMP) بخش مهمی از بهداشت محیط کار است که به راحتی می توان نادیده گرفت. در برخی موارد، GMP می‌تواند حتی در تأسیسات پردازش غذای حیوانات خانگی مهم‌تر باشد، زیرا این امکانات معمولاً با موادی کار می‌کنند که خطرات بهداشتی را به همراه دارند.

GMP و استانداردهای بهداشتی زیر را در مرکز فرآوری غذای حیوانات خانگی خود در نظر بگیرید:

  • درزهای جوش داده شده: اگر ماشین ها به درستی جوش داده نشوند، چربی ها و روغن ها می توانند به شکاف ها راه پیدا کنند و کپک ها و باکتری ها را تولید کنند.
  • تیزهای فلزی: فرزهای فلزی که در مرحله ساخت تجهیزات از بین نمی روند، می توانند در محصول شکسته شوند.
  • زنگ زدگی: ماشین آلات فولادی بدون روکش مناسب می توانند زنگ بزنند و در محصول پوسته پوسته شوند. ساخت فولاد ضد زنگ، پوشش های محافظ و بازرسی های منظم می تواند به جلوگیری از این امر کمک کند.
  • آب بندی هرمتیک: پانل های کنترل، دستگاه های توزین و سایر وسایل الکترونیکی باید به درستی مهر و موم شوند تا از دستگاه محافظت شود، اما همچنین از ورود باکتری ها به داخل جلوگیری شود.

تولید خوراک دام

3. باکتری های موجود در چربی ها و روغن ها

تعدادی از روش‌های پردازش غذای حیوانات خانگی شامل کار با چربی‌ها و روغن‌ها است که چالش‌های منحصربه‌فردی را در جلوگیری از گسترش باکتری‌ها ایجاد می‌کند. تمیز کردن چربی ها و روغن ها بدون محلول پاک کننده مناسب دشوار است و همچنین می تواند باکتری ها را در برابر فرآیند پخت مقاوم تر کند. موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • تمیز کردن کامل: باکتری‌های خطرناک معمولاً در مناطق فراموش شده تجمع می‌کنند، یا در صورت نادیده گرفتن روش‌های تمیز کردن، تجمع می‌کنند. برای مثال، ترک‌های کف و زهکش‌های کثیف اغلب محل نگهداری باکتری لیستریا هستند. مطمئن شوید که از محلول‌ها و ابزار تمیزکننده مناسب استفاده کنید، بنابراین زباله‌ها ابتدا پاک شده و در تماس کامل با مواد ضدعفونی‌کننده قرار می‌گیرند.
  • دمای مناسب: نگهداری مواد غذایی تازه در دمای مناسب سرد و پختن غذاهای خام در دمای مناسب، بخش مهمی از پیشگیری از بیماری است. مراقب شرایطی باشید که می‌تواند روی ذخیره‌سازی و پخت و پز تأثیر بگذارد، مانند باز کردن بیش از حد درب فریزر در حین بارگیری یا تخلیه، یا اطمینان از اینکه چربی‌ها و روغن‌ها فرآیند پخت را به خطر نمی‌اندازند.

4. خطرات محل کار

کار با چربی ها و روغن ها نیز خطراتی در محل کار ایجاد می کند. برای مثال، اگر فرآیند پوشش غذای حیوانات خانگی رعایت نشود، چربی‌ها و روغن‌ها می‌توانند روی کف‌ها راه پیدا کنند و خطر لغزش و سقوط را ایجاد کنند. هنگامی که این پوشش ها راه خود را به هوا باز می کنند، مشکلات کیفیت هوا نیز ایجاد می کند. مهار این فرآیند و جلوگیری از فرار ذرات فرار بهترین راه برای جلوگیری از این خطرات است.

تجهیزات فرآوری غذای حیوانات خانگی نیز در صورت عدم نگهداری صحیح از تجهیزات یا دستکاری تجهیزات می تواند برای کارگران خطراتی ایجاد کند. به عنوان مثال، توری های ایمنی و مکانیسم های توقف هرگز نباید برداشته یا دستکاری شوند. سیم های برق و خطوط اتصال نباید خطر سقوط و سقوط را ایجاد کنند. سیم ها و جعبه های برق نیز باید به طور مرتب از نظر آسیب دیدگی و یک زمین امن برای جلوگیری از برق گرفتگی یا جرقه بازرسی شوند.

اولویت بندی ایمنی، فراهم کردن زمان و منابع برای بازرسی ها و ارائه دستورالعمل های روشن برای چگونگی حل مسائل ایمنی بهترین دفاع در برابر آسیب های محیط کار است. یک موضع پیشگیرانه اتخاذ کنید، نه یک موضع واکنشی. برای تأکید بر نیاز به پروتکل‌های ایمنی، نباید تصادف غم‌انگیز یا دعوای قضایی گران‌قیمتی صورت گیرد.