دانستنی ها
مکمل های خوراک دام: چرا بسته بندی محصول شما مهم است؟
مکمل های خوراک دام: چرا بسته بندی محصول شما مهم است؟

با نوآوری در صنعت دامپروری و نیاز به محصولات با کیفیت تغذیه دام، بسیاری از مشاغل مکمل های خوراک دام را از طریق اینترنت می فروشند. برای اینکه بتوانید در این صنعت کار کنید شما نیاز به قرارداد با تولیدکننده ماشین آلات خوراک دام و طیور دارید تا بتواند نیاز کارخانه مکمل های خوراک دام شما را تامین کند. اما قبل از اینکه وارد این چرخه شوید، بیایید چند نکته را یاد بگیریم.

چرا مکمل های خوراک دام برای گاو ضروری است؟

مکمل های خوراک دام انرژی را تامین می کنند و برای رشد و توسعه کلی بسیار مهم هستند. با توجه به تهدیدات مختلف محیطی و فیزیکی دام های شیری و نیاز به تولید فرآورده های دامی با کیفیت، سلامت گاوها دغدغه بسیاری از دامداران است. به عنوان مثال، مکمل های کلسیم مایع برای افزایش ظرفیت تولید شیر حیوانات ضروری است. یا ممکن است از تب شیر رنج ببرند.

تغذیه در حیوانات به دلایل مختلفی ضروری است. سلامت گاو بر تولید شیر و کیفیت گوشت تعیین می‌کند و از این رو بر ارزش کلی آنها تأثیر می‌گذارد. با توجه به استفاده منظم از مکمل های دامپزشکی، مشاغل دامپروری می توانند از مزایای زیر برخوردار شوند:

  • تغذیه لازم را در مقادیر دلخواه فراهم می کند.
  • باعث افزایش باروری حیوانات می شود.
  • ظرفیت تولید شیر را افزایش می دهد.
  • رشد استخوان و رشد کلی را افزایش می دهد.

با افزایش جمعیت، تقاضا برای محصولات لبنی در حال افزایش است. بنابراین، بسیاری از دامداران و صاحبان مشاغل مرغداری به وفور از مکمل های خوراک دام استفاده می کنند. از این رو، تغذیه محصولات حیوانات یک تجارت مهم است.

روش صحیح بسته بندی برند شما!

هنگام فروش مکمل‌های خوراک دام، بسته‌بندی صحیح آن‌ها ضروری است، زیرا محصول را با خیال راحت ذخیره می‌کند و از مواد تشکیل دهنده در برابر شرایط محیطی نوسان محافظت می‌کند و در نتیجه یکپارچگی آنها را حفظ می‌کند. علاوه بر این، آنها اهداف بسیاری دیگر را انجام می دهند. هنگام کار با  مکمل های خوراک دام با برچسب خصوصی، باید مطمئن شوید که بسته بندی شما برای بازار خود منحصربفرد خواهد بود.

روش صحیح بسته بندی مکمل های خوراک دام
روش صحیح بسته بندی مکمل های خوراک دام

1. بسته بندی با کیفیت ایمنی مکمل های گاو را تضمین می کند

نقش اولیه بسته بندی باید محافظت از محصول و ایمن بودن برای مصرف حیوانات باشد. اگر مواد بسته بندی محکم و به هر دلیلی در معرض خطر نباشد، مکمل ممکن است مستعد فساد میکروبیولوژیکی باشد. این محصول می تواند به صورت پودر، گلوله یا مایع باشد. و بسته بندی به شکل و وضعیت مکملی که می خواهید بفروشید بستگی دارد.

بسته بندی مقرون به صرفه و مناسب را انتخاب کنید. اگر هزینه بسته بندی بسیار بالا باشد، محصول را برای مصرف کنندگان گران می کند. اما این به معنای انتخاب کیفیت پایین نیست. هیچ کس ریسک قرار دادن یک محصول را در ظرفی با امنیت کمتر ندارد. مواد مناسب از مکمل در برابر تغییرات دما، رطوبت و رطوبت محافظت می کند و در نتیجه یکپارچگی محصول را دست نخورده نگه می دارد. به همین منظور حتما در انتخاب سیستم بسته بندی خوراک دام دقت کنید تا دستگاهی را بخرید که نیازهای ایمنی  کیفیت را تضمین کند.

2. برچسب گذاری محصول با اطلاعات ضروری

استفاده از مکمل های مختلف گاو منجر به داشتن حیوانات سالم می شود. کشاورزان همیشه از نیازهای غذایی حیوانات خود آگاه نیستند. بنابراین، آنها به توصیه های دقیق دوز نیاز دارند تا مطمئن شوند که محصولات با شرایط حیوان و تقاضای آنها در یک مرحله رشد خاص مطابقت دارند.

بنابراین، مکمل‌های خوراک دام باید دارای برچسبی با تمام اطلاعات توصیف محصول، توصیه‌های دوز، دستورالعمل‌های استفاده، فهرست مواد تشکیل دهنده و سایر مقررات و الزامات به نفع کاربر باشند.

برای ایجاد یک نام تجاری فراموش نشدنی، باید بررسی کنید که آیا لوگو، نام تجاری، جزئیات سازنده و مهمتر از همه، در صورت وجود اظهارات احتیاطی در آن وجود دارد یا خیر.

پیشنهادات مفید برای بحث با سازنده دستگاه ها

اگر از بسته بندی ارائه شده توسط خود راضی هستید، بحث در مورد عمر مفید مکمل های خوراک دام نیز ضروری است. این نقطه ای است که در آن محصول دیگر برای مصرف حیوان ایمن نیست. دستگاهی را انتخاب کنید که ماندگاری طولانی‌تر و محصولات پایدارتر را تضمین کند تا از آسیب به حیوانات جلوگیری شود. همچنین بررسی کنید که آیا بسته بندی شما تاریخ فروش را ذکر کرده است یا خیر.